Dlaczego należy szanować książki??


Widok zniszczonych książek to widok bardzo smutny. Zagięte rogi, wyrwane strony, poplamione kartki, okładki, sprawiają, że niechętnie po nie sięgamy.
Właśnie dlaczego należy szanować książki?


Po pierwsze: książki poszerzają słownictwo, więc dzięki temu można wzbogacić swoją codzienną mowę.

Jak wiadomo od dawna, książki poszerzają wyobraźnię i dzięki nim przenosimy się w inny świat i czas.

Ponadto, książki uczą prawidłowej pisowni wyrazów. Kto z nas nie wiedział jak napisać proste wyrażenie lub nie wiemy czy słowo piszemy razem, bądź oddzielnie. Właśnie tego uczą książki - poprawnego pisania i unikania błędów ortograficznych.

W dodatku, książki poszerzają wiedzę i są źródłem cennych informacji ze świata zewnętrznego. Czytając na przykład reportaż o danym kraju możemy poznać nie tylko informacje o tym kraju, kulturze, historii, lecz także zebrać mnóstwo ciekawostek.

Czytanie jest świetną rozrywką. Nic nie odpręża tak jak czas spędzony z książką. Czytanie pozwala oderwać się od codzienności, problemów, pozwala przenieść się w inną rzeczywistość, a to wszystko pozwala się nam zrelaksować i odpocząć.

Czytanie to hobby dosyć kosztowne. Dzisiejszy rynek wydawniczy jest bardzo różnorodny i szeroki, lecz także dość drogi. Dlatego, by z książki cieszyło się jak najwięcej osób należy o nie dbać i je szanować.

Dzielmy się książkami z innymi i pamiętajmy o terminowym zwrocie wypożyczonych egzemplarzy. Niech inni też czerpią radość z czytania!