Najlepsze książki na zimę to...
Firefly Lane Tom 1
Pozwól odejść Tom 2
Kristin Hannah

Seria "Firefly Lane" to świetna historia nie tylko o przyjaźni - trudnej, łatwej, skomplikowanej, lecz trwającej przez lata. To także opowieść, która w ciężki sposób ukazuje macierzyństwo - dojrzewanie dziecka, jego bunt, jak i rozbieżność pomiędzy światem dzieci, a dorosłych.
Seria "Firefly Lane" wzbudzi w czytelniku mnóstwo emocji i poruszy niejedno zaczytane serce.Też tak mam
Magdalena Kostyszyn

"Też tak mam" to poruszający i smutny reportaż o trudach bycia kobietą. Autorka przedstawia codzienność Polek - ich trudy, przemyślenia i walkę ze sobą o to, że nie zawsze w rolach, które są uważane za szczęśliwe, właśnie tak się czują.
Farma Heidy
Steinunn Siguroardottir

Reportaż o kobiecie, która zajmuje się hodowlą owiec na urokliwej wyspie - Islandia. O trudnościach pracy ze stadem, a także życiu w tym ciekawym i pięknym miejscu.Tylko raz w roku
Agnieszka Lingas - Łoniewska

Powieść w zimowym, bożonarodzeniowym klimacie. To piękna historia miłosna z nutą dramatu w tle.
"Tylko raz w roku" to książka o tym, aby "z nadzieją patrzeć w przyszłość".Zagrywka
Katarzyna Nowakowska

"Zagrywka" to lekka i przyjemna historia miłosna o kobiecie z przeszłością, która posiada swój własny bagaż doświadczeń.
Powieść powinna świetnie się sprawdzić w długi, mroźny wieczór w towarzystwie gorącej herbaty. No może nie aż tak gorącej, bo historia Abi na pewno podniesie temperaturę.Seria Mali Wielcy
Maria Isabel Sanchez Vegara

Seria dla dzieci "Mali Wielcy" to historie znanych, wybitnych osób: artystów, pisarzy, odkrywców, którzy mocno zapisali się na kartach światowej historii. Dzieci mają okazję poznać ich biografie, które zostały napisane prostym językiem i barwnie zilustrowane.

W serii dostępne m.in.: Stephen Hawking, Coco Chanel, Audrey Hepburn, Maria Montessori, Steve Jobs, Astrid Lindgren, Karol Darwin, Agatha Christie, John Lennon.Gerda. Opowieść o morzu i odwadze
Adrian Macho

Piękna historia o odważnym rodzeństwie wielorybów - Gerdzie i Larsie. Mająca miejsce w podwodnym świecie. Opowieść przeniesie dziecko w interesujący świat mórz i oceanów. Książka idealna dla małych odkrywców.
A każdy widział kota
Brendan Wenzel

Fascynująca książka o tym, że każdy z nas postrzega świat w inny sposób. Ta książeczka z minimalistycznym tekstem i wieloma barwnymi obrazkami pokaże dziecku, w jaki sposób postrzegamy pewne rzeczy. A ponadto, na pewno rozbudzi jego wyobraźnię!